Domowe sposoby na pozbycie się mszyc

domowe sposoby na mszyce

Mszyce, choć niewielkie, potrafią siać spustoszenie w ogrodzie, na balkonie, w kwiatach doniczkowych w mieszkaniu. To roślinożerne owady, które żywią się sokiem z roślin. Żerując na nich przyczyniają się do obumierania rośliny. Na szczęście można uniknąć takich sytuacji i walczyć skutecznie z mszycami przy pomocy domowych sposobów. Jakich? O tym przeczytacie w treści niniejszego artykułu. Zachęcamy do lektury!

Ocet sposobem na mszyce

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w kuchennej szafce posiada skuteczną broń przeciwko mszycom. Ta bronią jest ocet! Aby jednak nie uszkodzić rośliny, ocet powinien być rozcieńczony wodą w proporcji 1:10.

Płyn do mycia naczyń na mszyce

Tu sposób działania jest podobny. Łyżeczkę płynu do mycia naczyń należy rozpuścić w jednym litrze wody, a następnie przelać miksturę do spryskiwacza i potraktować nim mszyce.

Cebula na mszyce

Cebula, a dokładniej wyciąg z łusek cebuli to kolejna skuteczna, naturalna broń przeciwko mszycom. Proporcja wygląda następująco: 100 gram łusek trzeba zalać 5 litrami wody i odstawić na 2-3 doby. Po tym czasie wywar należy przecedzić, przelać do spryskiwacza i opryskać nim kwiaty na balkonie.

Soda oczyszczona przeciwko mszycom

Zaatakowana przez mszyce roślina może zostać uratowana, jeśli spryskamy ją następującą miksturą: pół szklanki letniej wody + 1/4 łyżeczki sody + ½ łyżeczki oleju. Taki wywar należy przelać do spryskiwacza, a następnie opryskać nim kwiaty balkonowe.

Czosnek bronią przeciwko mszycom

Czosnek w połączeniu z woda to kolejna skuteczna metoda walki z mszycami, które zaatakowały nasze rośliny na balkonie. Wystarczy obrać, rozetrzeć około 250 g czosnku, a następnie zalać go wodą i odstawić na kilka dni. Po tym czasie miksturę należy przelać do spryskiwacza i spryskać nim rośliny.

Green seedling of chives on marble table
Dom i balkon Ogród Trendy

Mistrzowskie sadzenie cebuli na zimę – poradnik dla każdego ogrodnika

Sadzenie cebuli na zimę to doskonały sposób na wczesne wiosenne zbiory. Ta technika uprawy, choć wymaga nieco więcej uwagi i przygotowania, nagradza nas obfitymi plonami już na początku sezonu. Aby jednak cieszyć się sukcesem, warto poznać kilka podstawowych zasad. Wybór odmiany cebuli Pierwszym krokiem w przygodzie z zimową uprawą cebuli jest wybór odpowiedniej odmiany. Odmiany […]

Czytaj więcej
Closeup photo of sprout
Aktualności Dom i balkon Ogród Trendy

Sekrety udanej uprawy pomidorów w doniczkach

Uprawa pomidorów w doniczkach to fantastyczny sposób na cieszenie się świeżymi, własnoręcznie wyhodowanymi pomidorami, nawet jeśli nie dysponujemy ogrodem. Ta forma uprawy jest idealna dla mieszkańców miast, posiadaczy balkonów czy małych tarasów. Aby jednak cieszyć się obfitymi zbiorami, warto poznać kilka kluczowych zasad. Uprawiać pomidory – od czego zacząć? Wybór odmian Pierwszym krokiem jest wybór […]

Czytaj więcej
Woman in gray sweater carving orange pumpkin
Aktualności Dom i balkon Ogród

Odkryj smaki jesieni zamknięte w słoiku – Przetwory z dyni na zimę

Jesień to czas, kiedy dynia króluje w naszych kuchniach, oferując swoje bogactwo smaków, kolorów i aromatów. Zbierając plony, często zastanawiamy się, co zrobić z dyni na zimę, aby móc cieszyć się jej smakiem długie miesiące po sezonie. Oto przewodnik po najlepszych przetworach z dyni, które rozgrzeją każdy zimowy dzień. Jakie są najlepsze przetwory na zimę? […]

Czytaj więcej