Domowe sposoby na pozbycie się mszyc

domowe sposoby na mszyce

Mszyce, choć niewielkie, potrafią siać spustoszenie w ogrodzie, na balkonie, w kwiatach doniczkowych w mieszkaniu. To roślinożerne owady, które żywią się sokiem z roślin. Żerując na nich przyczyniają się do obumierania rośliny. Na szczęście można uniknąć takich sytuacji i walczyć skutecznie z mszycami przy pomocy domowych sposobów. Jakich? O tym przeczytacie w treści niniejszego artykułu. Zachęcamy do lektury!

Ocet sposobem na mszyce

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w kuchennej szafce posiada skuteczną broń przeciwko mszycom. Ta bronią jest ocet! Aby jednak nie uszkodzić rośliny, ocet powinien być rozcieńczony wodą w proporcji 1:10.

Płyn do mycia naczyń na mszyce

Tu sposób działania jest podobny. Łyżeczkę płynu do mycia naczyń należy rozpuścić w jednym litrze wody, a następnie przelać miksturę do spryskiwacza i potraktować nim mszyce.

Cebula na mszyce

Cebula, a dokładniej wyciąg z łusek cebuli to kolejna skuteczna, naturalna broń przeciwko mszycom. Proporcja wygląda następująco: 100 gram łusek trzeba zalać 5 litrami wody i odstawić na 2-3 doby. Po tym czasie wywar należy przecedzić, przelać do spryskiwacza i opryskać nim kwiaty na balkonie.

Soda oczyszczona przeciwko mszycom

Zaatakowana przez mszyce roślina może zostać uratowana, jeśli spryskamy ją następującą miksturą: pół szklanki letniej wody + 1/4 łyżeczki sody + ½ łyżeczki oleju. Taki wywar należy przelać do spryskiwacza, a następnie opryskać nim kwiaty balkonowe.

Czosnek bronią przeciwko mszycom

Czosnek w połączeniu z woda to kolejna skuteczna metoda walki z mszycami, które zaatakowały nasze rośliny na balkonie. Wystarczy obrać, rozetrzeć około 250 g czosnku, a następnie zalać go wodą i odstawić na kilka dni. Po tym czasie miksturę należy przelać do spryskiwacza i spryskać nim rośliny.

Czy żmijowiec zwyczajny jest trujący?
Aktualności Ogród

Czy żmijowiec zwyczajny jest trujący?

Ogród to fantastyczne miejsce, w którym można wypocząć i przy okazji da się też podziwiać cudne i pachnące rośliny. Dobrze jest jednak wiedzieć, które kwiaty sadzić w swoim ogrodzie, by nie okazały się one trujące lub szkodliwe dla nas i zwierząt, które ma się na gospodarstwie. Warto zatem wiedzieć, czy żmijowiec zwyczajny może być trujący […]

Czytaj więcej
Kiedy kwitnie Żmijowiec zwyczajny
Aktualności Ogród

Żmijowiec zwyczajny – jak wygląda, kiedy kwitnie i na co pomaga?

Żmijowiec zwyczajny – jak wygląda kiedy kwitnie i na co pomaga? Żmijowiec zwyczajny (Echium vulgare L.) jest śliczną rośliną o niebieskich kwiatkach. W porze kwitnienia, która ciągnie się przez całe lato, unoszą się nad nim roje owadów na czele z pszczołą miododajną. Jest pospolity na terenie całego kraju i nadaje się do uprawy w ogrodzie. Skąd ta […]

Czytaj więcej
Czy żmijowiec jest byliną
Aktualności Katalog Roślin

Czy żmijowiec jest byliną?

Żmijowiec jest byliną, czyli rośliną wieloletnią żyjącą dłużej niż dwa lata. Posiada niezdrewniałe części nadziemne i może wielokrotnie wydawać nasiona lub zarodniki. Należy do rodziny ogórecznikowatych, szorstkolistnych, do których należą też ogórecznik, miodunka, farbownik i niezapominajka. Żmijowiec charakteryzuje się przede wszystkim przepięknymi, kolorowymi kwiatami i wysokością. Może osiągać nawet 4 metry wysokości. Jego liście mają kształt lancetowaty i […]

Czytaj więcej