Domowe sposoby na pozbycie się mszyc

domowe sposoby na mszyce

Mszyce, choć niewielkie, potrafią siać spustoszenie w ogrodzie, na balkonie, w kwiatach doniczkowych w mieszkaniu. To roślinożerne owady, które żywią się sokiem z roślin. Żerując na nich przyczyniają się do obumierania rośliny. Na szczęście można uniknąć takich sytuacji i walczyć skutecznie z mszycami przy pomocy domowych sposobów. Jakich? O tym przeczytacie w treści niniejszego artykułu. Zachęcamy do lektury!

Ocet sposobem na mszyce

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w kuchennej szafce posiada skuteczną broń przeciwko mszycom. Ta bronią jest ocet! Aby jednak nie uszkodzić rośliny, ocet powinien być rozcieńczony wodą w proporcji 1:10.

Płyn do mycia naczyń na mszyce

Tu sposób działania jest podobny. Łyżeczkę płynu do mycia naczyń należy rozpuścić w jednym litrze wody, a następnie przelać miksturę do spryskiwacza i potraktować nim mszyce.

Cebula na mszyce

Cebula, a dokładniej wyciąg z łusek cebuli to kolejna skuteczna, naturalna broń przeciwko mszycom. Proporcja wygląda następująco: 100 gram łusek trzeba zalać 5 litrami wody i odstawić na 2-3 doby. Po tym czasie wywar należy przecedzić, przelać do spryskiwacza i opryskać nim kwiaty na balkonie.

Soda oczyszczona przeciwko mszycom

Zaatakowana przez mszyce roślina może zostać uratowana, jeśli spryskamy ją następującą miksturą: pół szklanki letniej wody + 1/4 łyżeczki sody + ½ łyżeczki oleju. Taki wywar należy przelać do spryskiwacza, a następnie opryskać nim kwiaty balkonowe.

Czosnek bronią przeciwko mszycom

Czosnek w połączeniu z woda to kolejna skuteczna metoda walki z mszycami, które zaatakowały nasze rośliny na balkonie. Wystarczy obrać, rozetrzeć około 250 g czosnku, a następnie zalać go wodą i odstawić na kilka dni. Po tym czasie miksturę należy przelać do spryskiwacza i spryskać nim rośliny.

Burning stove
Aktualności Trendy

Płyta indukcyjna vs. płyta gazowa: Porównanie i wybór odpowiedniego rozwiązania

Płyta grzewcza jest nieodłącznym elementem każdej kuchni, a wybór między płytą indukcyjną a gazową może być trudny. Obie opcje mają swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie poznać różnice między nimi, aby podjąć najlepszą decyzję. W tym artykule porównamy płyty indukcyjne i gazowe pod różnymi względami, takimi jak bezpieczeństwo, wydajność, koszty eksploatacji i wygoda użytkowania. […]

Czytaj więcej
garaż z płyt warstwowych
Aktualności

Garaże z płyt warstwowej – wytrzymałe i funkcjonalne rozwiązanie

Garaże to nieodłączny element większości domów i posesji. Przechowywanie samochodu w bezpiecznym i chronionym miejscu to priorytet dla wielu właścicieli. Dlatego, jeśli szukasz wytrzymałego i funkcjonalnego rozwiązania, garaże z płyt warstwowej są doskonałym wyborem. Dlaczego garaże z płyt warstwowej? Płyty wielowarstwowe, z których wykonuje się garaże z płyt warstwowej, oferują szerokie możliwości konstrukcyjne oraz aranżacyjne. […]

Czytaj więcej
Aktualności Ogród Trendy

Modrzew na pniu – zimowa ozdoba ogrodu

Modrzew, szczególnie jego odmiany szczepione na pniu, stanowi wyjątkową dekorację ogrodową, która zimą przyciąga wzrok swoją niezwykłą formą i barwą. Ten iglasty gatunek, mimo że zrzuca igły na zimę, zachowuje swój dekoracyjny charakter, dzięki czemu jest ceniony przez ogrodników i projektantów krajobrazu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak uprawiać i pielęgnować modrzew na pniu, […]

Czytaj więcej