Jak zrobić meble z palet na balkon i taras?

meble z palet

Jeśli wiemy już, jak wybrać odpowiednie palety do samodzielnej produkcji mebli na balkon i taras, to czas na działanie! Duża liczba osób zadaje sobie pytanie jak zrobić meble z palet? W tej kwestii ważne jest odpowiednie, wcześniejsze przygotowanie, które można podzielić na kilka etapów:

  • Naprawa palety – przed wykorzystaniem danej palet do budowy mebli, należy naprawić te, które są uszkodzone, bowiem wszystkie części, które są uszkodzone trzeba wymienić.
  • Dokładne wygładzanie powierzchni palety – warto abyś wiedział, iż istotnym elementem jest szlifowanie desek. Jest to konieczne, gdyż palety zbudowane są z elementów o niewygładzonych powierzchniach. Do szlifowania najczęściej używa się szlifierki lub papieru ściernego, choć metoda papierem ściernym jest znacznie bardziej czasochłonna.
  • Malowanie palet – po precyzyjnym szlifowaniu palety, można zacząć ją malować, jednak należy pamiętać, iż powierzchnia musi być wcześniej osuszona oraz wyczyszczona. Popularnym środkiem do malowania są farby do drewna lub impregnatów.

Meble z palet – inspiracje i pomysły


Gdy palety są już wymalowane i wyschnięte można łączyć je w elementy, tworząc różnego rodzaju meble, do ich łączenia będziesz potrzebować takich narzędzi jak: wkrętarka, obcęgi oraz śruby i wkręty. Z palet można projektować meble o różnym zastosowaniu między innymi:

  • stoliki i ławy – bardzo prosty sposób, bowiem wystarczy połączyć kilka palet ze sobą, aby powstał stolik;
  • pufy, fotele z oparciami – tego rodzaju meble mogą być również udekorowane poduszkami;
  • leżaki – powstają przez połącznie ze sobą 2 lub 3 palet;
  • tarasy oraz ogrody wertykalne.

Pomysłów, aby wykorzystać palety jest naprawdę bardzo wiele, dlatego warto skorzystać z tego nowoczesnego, a przede wszystkim darmowego rozwiązania! Meble z palet to modny styl i nowoczesny design!

Czy żmijowiec zwyczajny jest trujący?
Aktualności Ogród

Czy żmijowiec zwyczajny jest trujący?

Ogród to fantastyczne miejsce, w którym można wypocząć i przy okazji da się też podziwiać cudne i pachnące rośliny. Dobrze jest jednak wiedzieć, które kwiaty sadzić w swoim ogrodzie, by nie okazały się one trujące lub szkodliwe dla nas i zwierząt, które ma się na gospodarstwie. Warto zatem wiedzieć, czy żmijowiec zwyczajny może być trujący […]

Czytaj więcej
Kiedy kwitnie Żmijowiec zwyczajny
Aktualności Ogród

Żmijowiec zwyczajny – jak wygląda, kiedy kwitnie i na co pomaga?

Żmijowiec zwyczajny – jak wygląda kiedy kwitnie i na co pomaga? Żmijowiec zwyczajny (Echium vulgare L.) jest śliczną rośliną o niebieskich kwiatkach. W porze kwitnienia, która ciągnie się przez całe lato, unoszą się nad nim roje owadów na czele z pszczołą miododajną. Jest pospolity na terenie całego kraju i nadaje się do uprawy w ogrodzie. Skąd ta […]

Czytaj więcej
Czy żmijowiec zwyczajny jest miododajny
Ogród

Czy żmijowiec zwyczajny jest miododajny?

Jesteś miłośnikiem miodu, cenisz jego właściwości smakowe i prozdrowotne, używasz go jako zdrowy zamiennik cukru lub chcesz upiec pyszny, domowy piernik. Być może chcesz zrobić doskonały staropolski krupnik? We wszystkich tych przypadkach warto zainteresować się miodem z nektarem ze żmijowca zwyczajnego, który jest jedyny w swoim rodzaju. Żmijowiec zwyczajny Żmijowiec zwyczajny (łac. Echium vulgare L.) jest rośliną […]

Czytaj więcej