Jak zrobić meble z palet na balkon i taras?

meble z palet

Jeśli wiemy już, jak wybrać odpowiednie palety do samodzielnej produkcji mebli na balkon i taras, to czas na działanie! Duża liczba osób zadaje sobie pytanie jak zrobić meble z palet? W tej kwestii ważne jest odpowiednie, wcześniejsze przygotowanie, które można podzielić na kilka etapów:

  • Naprawa palety – przed wykorzystaniem danej palet do budowy mebli, należy naprawić te, które są uszkodzone, bowiem wszystkie części, które są uszkodzone trzeba wymienić.
  • Dokładne wygładzanie powierzchni palety – warto abyś wiedział, iż istotnym elementem jest szlifowanie desek. Jest to konieczne, gdyż palety zbudowane są z elementów o niewygładzonych powierzchniach. Do szlifowania najczęściej używa się szlifierki lub papieru ściernego, choć metoda papierem ściernym jest znacznie bardziej czasochłonna.
  • Malowanie palet – po precyzyjnym szlifowaniu palety, można zacząć ją malować, jednak należy pamiętać, iż powierzchnia musi być wcześniej osuszona oraz wyczyszczona. Popularnym środkiem do malowania są farby do drewna lub impregnatów.

Meble z palet – inspiracje i pomysły


Gdy palety są już wymalowane i wyschnięte można łączyć je w elementy, tworząc różnego rodzaju meble, do ich łączenia będziesz potrzebować takich narzędzi jak: wkrętarka, obcęgi oraz śruby i wkręty. Z palet można projektować meble o różnym zastosowaniu między innymi:

  • stoliki i ławy – bardzo prosty sposób, bowiem wystarczy połączyć kilka palet ze sobą, aby powstał stolik;
  • pufy, fotele z oparciami – tego rodzaju meble mogą być również udekorowane poduszkami;
  • leżaki – powstają przez połącznie ze sobą 2 lub 3 palet;
  • tarasy oraz ogrody wertykalne.

Pomysłów, aby wykorzystać palety jest naprawdę bardzo wiele, dlatego warto skorzystać z tego nowoczesnego, a przede wszystkim darmowego rozwiązania! Meble z palet to modny styl i nowoczesny design!

Aktualności Ogród Trendy

Modrzew na pniu – zimowa ozdoba ogrodu

Modrzew, szczególnie jego odmiany szczepione na pniu, stanowi wyjątkową dekorację ogrodową, która zimą przyciąga wzrok swoją niezwykłą formą i barwą. Ten iglasty gatunek, mimo że zrzuca igły na zimę, zachowuje swój dekoracyjny charakter, dzięki czemu jest ceniony przez ogrodników i projektantów krajobrazu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak uprawiać i pielęgnować modrzew na pniu, […]

Czytaj więcej
A bee near the flowers of a lacy phacelia
Dom i balkon Ogród Trendy

Siew Facelii na zimę – przewodnik dla pasjonatów ogrodnictwa

Facelia jest rośliną, która zyskała uznanie wśród rolników i ogrodników nie tylko ze względu na swoje piękne, błękitne kwiaty, ale również ze względu na liczne korzyści, jakie przynosi uprawa tej rośliny. Siew facelii na zimę może być świetnym sposobem na przygotowanie gleby pod przyszłe uprawy, a także na przyciągnięcie pszczół i trzmieli do ogrodu. W […]

Czytaj więcej
Green leaf plant
Dom i balkon Ogród Trendy

Tajemnice zimozielonych skarbów ogrodu – niskie krzewy zimozielone ozdobne

Wśród zielonych zakątków naszych ogrodów, balkonów czy tarasów, niskie krzewy zimozielone stanowią prawdziwe klejnoty. Ich niezmienna barwa przez cały rok jest jak obietnica wiosny nawet w najchłodniejsze zimowe dni. Te rośliny nie tylko zdobią, ale również tworzą efektowne kompozycje, które zachwycają swoją formą i kolorystyką. Krzew zimozielony – mały, ale wspaniały Irga – niska i […]

Czytaj więcej