Jak zrobić meble z palet na balkon i taras?

meble z palet

Jeśli wiemy już, jak wybrać odpowiednie palety do samodzielnej produkcji mebli na balkon i taras, to czas na działanie! Duża liczba osób zadaje sobie pytanie jak zrobić meble z palet? W tej kwestii ważne jest odpowiednie, wcześniejsze przygotowanie, które można podzielić na kilka etapów:

  • Naprawa palety – przed wykorzystaniem danej palet do budowy mebli, należy naprawić te, które są uszkodzone, bowiem wszystkie części, które są uszkodzone trzeba wymienić.
  • Dokładne wygładzanie powierzchni palety – warto abyś wiedział, iż istotnym elementem jest szlifowanie desek. Jest to konieczne, gdyż palety zbudowane są z elementów o niewygładzonych powierzchniach. Do szlifowania najczęściej używa się szlifierki lub papieru ściernego, choć metoda papierem ściernym jest znacznie bardziej czasochłonna.
  • Malowanie palet – po precyzyjnym szlifowaniu palety, można zacząć ją malować, jednak należy pamiętać, iż powierzchnia musi być wcześniej osuszona oraz wyczyszczona. Popularnym środkiem do malowania są farby do drewna lub impregnatów.

Meble z palet – inspiracje i pomysły


Gdy palety są już wymalowane i wyschnięte można łączyć je w elementy, tworząc różnego rodzaju meble, do ich łączenia będziesz potrzebować takich narzędzi jak: wkrętarka, obcęgi oraz śruby i wkręty. Z palet można projektować meble o różnym zastosowaniu między innymi:

  • stoliki i ławy – bardzo prosty sposób, bowiem wystarczy połączyć kilka palet ze sobą, aby powstał stolik;
  • pufy, fotele z oparciami – tego rodzaju meble mogą być również udekorowane poduszkami;
  • leżaki – powstają przez połącznie ze sobą 2 lub 3 palet;
  • tarasy oraz ogrody wertykalne.

Pomysłów, aby wykorzystać palety jest naprawdę bardzo wiele, dlatego warto skorzystać z tego nowoczesnego, a przede wszystkim darmowego rozwiązania! Meble z palet to modny styl i nowoczesny design!

Selective focus photography of strawberry fruit
Aktualności Dom i balkon Ogród

Nawożenie truskawek na zimę? Dowiedz się z nami, jak przygotować truskawki  

Nawożenie truskawek na zimę to kluczowy proces, który ma ogromny wpływ na plonowanie tych roślin w kolejnym sezonie. Zarówno uprawa truskawek, jak i ich późniejsze zimowanie, wymagają odpowiedniego nawożenia, aby zapewnić roślinom spoczynek zimowy i obfite plony. Główne składniki nawozowe, takie jak azot, potas, fosfor, siarka, czy mikroelementy, muszą być dostarczane w odpowiednich proporcjach, aby […]

Czytaj więcej
Blue petaled flower
Aktualności Ogród Trendy

Jak przycinać i zabezpieczyć hortensje na zimę? Podpowiadamy, jak dbać o kwiaty hortensji 

Hortensje w ogrodzie to kwiaty, które dodają uroku i koloru naszym ogrodom. Jednak ze względu na specyfikę ich uprawy, warto dowiedzieć się, czy i jak należy je obcinać przed nadejściem zimy, aby przetrwały i mogły zakwitnąć w kolejnym sezonie. Dowiedz się wszystkiego na temat jesiennej pielęgnacji tych kwiatów i jak to wygląda w przypadku hortensji! […]

Czytaj więcej
Shallow focus photography of red rose
Aktualności Dom i balkon Ogród

Jak powinno się prawidłowo przycinać róże na zimę? Dowiedz się razem z nami, jak ciąć róże

Kiedy należy przycinać róże przed zimą? To jedno z najważniejszych pytań zadawanych przez ogrodników. Przycinanie róż przed zimą jest niezwykle istotne dla prawidłowego rozwoju roślin w kolejnym sezonie. Najlepiej przycinać róże w marcu lub kwietniu, gdy obserwujemy pierwsze oznaki wiosny. Warto jednak pamiętać, że niektóre odmiany róż mogą wymagać przycięcia w innym okresie, więc dobór […]

Czytaj więcej