Liliowiec 'Pardon me’ (Hemerocallis 'Pardon me’)

Hemerocallis 'Pardon me

Liliowiec 'Pardon me’ to piękny gatunek czerwonego liliowca. Ma on specyficzne żółto-zielone gardło. Roślina ta osiąga do 50 cm wysokości i lubi zarówno słońce, jak i półcień. Jest on bardzo lubiany przez ogrodników ze względu na urodę i łatwość uprawy. Co istotne, jest odporna na mróz, co sprawia, że rośnie doskonale w Polsce.

Ten gatunek świetnie sprawdza się na rabatach, w donicach oraz przy stawach. Wielu ogrodników decyduje się na Hemerocallis 'Pardon me’ ze względu na jego unikatową czerwień. Kwiaty liliowca mają piękny zapach i są kuszącym widokiem w ogrodzie.

KategoriaOpis
DEKORACYJNOŚĆkwiaty
GLEBApiaszczysto-gliniasta, lekka, próchniczna
KWIATYdzwonkowate
ODCZYN GLEBYobojętna, lekko zasadowa
POKRÓJwzniesiony
WYSOKOŚĆ45-60 cm
OKRES KWITNIENIAVI, VII, VIII
TRWAŁOŚĆ LIŚCIsezonowe
WILGOTNOŚĆgleba umiarkowanie wilgotna
STANOWISKOsłońce
ZASTOSOWANIEzbiorniki wodne, rabaty

Wymagania i uprawa

Liliowiec 'Pardon me’ jest łatwy w uprawie. Potrzebuje przeciętnej ogrodowej gleby. Ta gleba powinna być wilgotna, ale nie mokra. Suchość nie przeszkadza mu zbyt wiele. Lubi słońce, ale ocienione miejsce też akceptuje.

Okres kwitnienia tego liliowca to lipiec i sierpień. Jego kwiaty otwierają się na jeden dzień. Po tym, jak przekwitną, warto je usunąć. To pomaga zachować piękno rośliny. Lepiej rośnie, kiedy nań patrzy coraz mniej, a uwaga skupiona jest na całości.

Liliowiec doskonale sprawdza się w ogrodach. Można go sadzić w grupach. Jest ładnym dodatkiem w miejsach, gdzie rosną inne kwiaty i trawy. Jego czerwień przyciąga oko. Dopasowanie do innych kolorów stworzy wspaniały widok w ogrodzie.

Liliowiec 'Pardon me’ to roślina dla każdego, kto ceni sobie piękno ogrodu. Jej uprawa jest prosta. Wymaga tylko odpowiednich warunków. Jest nagrodą w postaci intensywnego koloru i długotrwałego ozdabiania przestrzeni.

Pielęgnacja

Liliowiec 'Pardon me’ jest prosty w pielęgnacji. Nie musisz go specjalnie nawozić. Ważne jest regularne podlewanie, zwłaszcza gdy jest sucha pogoda. Wilgotna gleba pomaga rośnie zdrowo i kolorowo.

Po zimie musisz ściąć uschłe liście. To utrzymuje roślinę piękną i zdrową. Być dobrym opiekunem dzisiaj, to mieć piękną roślinę jutro.

Liliowiec 'Pardon me’ jest mocny i rzadko choruje grzybiczo. Ale dobrze jest sprawdzać liście na żadne infekcje. Gdy coś się pojawi, natychmiast zareaguj odpowiednio, by nie zawieść rośliny.

Ważne, by pozbyć się chwastów z okolic liliowca. To pomoże mu rosnąć bez zaburzeń. Kiedy dbasz o niego, on odpłaca pięknymi, czerwonymi kwiatami. Liliowiec 'Pardon me’ jest łatwy w pielęgnacji i piękny.

Orange lanterns physalis among green leaves
Byliny Katalog Roślin

Miechunka rozdęta (Physalis alkekengi)

Poznajcie z nami tajemnice Miechunki rozdętej, pięknej rośliny o przepięknych, pomarańczowych lampionach. Idealna do ogrodu!

Czytaj więcej
żółcień właściwy
Byliny Katalog Roślin

Złocień właściwy / Jastrun właściwy / Margerytka (Leucanthemum vulgare)

Odkryj uroki Złocień właściwy / Jastrun właściwy / Margerytka (Leucanthemum vulgare) – kwiat pełen wdzięku, idealny dla Twojego ogrodu.

Czytaj więcej
Spikes of crimson red flowers of alum root, Heuchera 'Firebird', in cottage garden border. Background of blurred Iris leaves and dark purple foliage.
Byliny Katalog Roślin

Żurawka drżączkowata 'Titania’ (Heuchera x brizoides 'Titania’)

Odkryj urok Żurawki drżączkowatej 'Titania’ – rośliny ozdobnej idealnej do twojego ogrodu. Piękna, łatwa w uprawie i niezwykle dekoracyjna.

Czytaj więcej