Najmodniejsze akcesoria do kwiatów doniczkowych w 2020

akcesoria do kwiatów doniczkowych

Branża akcesoriów kwiaciarskich to dziedzina, do której pozornie słowa takie jak modne, trendy, mogą wydawać się niezbyt trafnie dobrane. Co innego, gdy mowa o kwiatach. Znamy już przecież rankingi najpopularniejszych kwiatów na balkon w 2020 czy aktualnie najmodniejszych drzewek ozdobnych. W dziedzinie dodatków również panują różnorakie rankingi popularności. W roku 2020 prym wiodą różnorodne akcesoria kwiaciarskie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem kupujących. Poznaj zatem najmodniejsze i najpopularniejsze akcesoria do kwiatów doniczkowych.

Kwietniki wiszące

Marzysz o tym, by w Twoim domu pojawił się podniebny ogród rodem z Wersalu? Nic trudnego! Wystarczy zaopatrzyć się w takie akcesoria do kwiatów doniczkowych, jak piękne, naturalne kwietniki wiszące. W sprzedaży znaleźć można tego typu akcesoria kwiaciarskie wykonane ze sznurków, które robią niesamowite wrażenie i pasują do wnętrz zarówno w stylu klasycznym, tradycyjnym, skandynawskim i nowoczesnym. Można w nich umieścić pelargonie, paprocie i inne rośliny pokojowe.

Metalowe stojaki

Metalowe stojaki, najlepiej wielopoziomowe wiodą prym wśród najmodniejszych akcesoriów do kwiatów doniczkowych w 2020 roku. Swoją popularność zawdzięczają temu, że są solidne, wytrzymałe i na tyle neutralne, że idealnie komponują się z różnego rodzaju kwiatami i miniaturowymi drzewkami ozdobnymi.

Złote osłonki

Te akcesoria kwiaciarskie dodają klasy, stylowości każdemu wnętrze. Złoto genialnie współgra z zielenią, dlatego złote osłonki stanowią wyborną, spójną całość wraz z wszelkimi roślinami.

Minimalistyczne donice i doniczki

Minimalistyczne doniczki i donice to akcesoria kwiaciarskie, które są uniwersalne i ponadczasowe. Pasują ponadto do wielu rodzajów wnętrz, a przede wszystkim do tych, stworzonych w duchu Skandynawii czy tych nowoczesnych. Proste akcesoria do kwiatów doniczkowych nie rozpraszają, eksponują roślinę na pierwszy plan, pozwalają skupić na niej wzrok. Zdecydowanie warto uwzględnić je w aranżacji!

Aktualności Ogród Trendy

Modrzew na pniu – zimowa ozdoba ogrodu

Modrzew, szczególnie jego odmiany szczepione na pniu, stanowi wyjątkową dekorację ogrodową, która zimą przyciąga wzrok swoją niezwykłą formą i barwą. Ten iglasty gatunek, mimo że zrzuca igły na zimę, zachowuje swój dekoracyjny charakter, dzięki czemu jest ceniony przez ogrodników i projektantów krajobrazu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak uprawiać i pielęgnować modrzew na pniu, […]

Czytaj więcej
A bee near the flowers of a lacy phacelia
Dom i balkon Ogród Trendy

Siew Facelii na zimę – przewodnik dla pasjonatów ogrodnictwa

Facelia jest rośliną, która zyskała uznanie wśród rolników i ogrodników nie tylko ze względu na swoje piękne, błękitne kwiaty, ale również ze względu na liczne korzyści, jakie przynosi uprawa tej rośliny. Siew facelii na zimę może być świetnym sposobem na przygotowanie gleby pod przyszłe uprawy, a także na przyciągnięcie pszczół i trzmieli do ogrodu. W […]

Czytaj więcej
Green leaf plant
Dom i balkon Ogród Trendy

Tajemnice zimozielonych skarbów ogrodu – niskie krzewy zimozielone ozdobne

Wśród zielonych zakątków naszych ogrodów, balkonów czy tarasów, niskie krzewy zimozielone stanowią prawdziwe klejnoty. Ich niezmienna barwa przez cały rok jest jak obietnica wiosny nawet w najchłodniejsze zimowe dni. Te rośliny nie tylko zdobią, ale również tworzą efektowne kompozycje, które zachwycają swoją formą i kolorystyką. Krzew zimozielony – mały, ale wspaniały Irga – niska i […]

Czytaj więcej