Najmodniejsze akcesoria do kwiatów doniczkowych w 2020

akcesoria do kwiatów doniczkowych

Branża akcesoriów kwiaciarskich to dziedzina, do której pozornie słowa takie jak modne, trendy, mogą wydawać się niezbyt trafnie dobrane. Co innego, gdy mowa o kwiatach. Znamy już przecież rankingi najpopularniejszych kwiatów na balkon w 2020 czy aktualnie najmodniejszych drzewek ozdobnych. W dziedzinie dodatków również panują różnorakie rankingi popularności. W roku 2020 prym wiodą różnorodne akcesoria kwiaciarskie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem kupujących. Poznaj zatem najmodniejsze i najpopularniejsze akcesoria do kwiatów doniczkowych.

Kwietniki wiszące

Marzysz o tym, by w Twoim domu pojawił się podniebny ogród rodem z Wersalu? Nic trudnego! Wystarczy zaopatrzyć się w takie akcesoria do kwiatów doniczkowych, jak piękne, naturalne kwietniki wiszące. W sprzedaży znaleźć można tego typu akcesoria kwiaciarskie wykonane ze sznurków, które robią niesamowite wrażenie i pasują do wnętrz zarówno w stylu klasycznym, tradycyjnym, skandynawskim i nowoczesnym. Można w nich umieścić pelargonie, paprocie i inne rośliny pokojowe.

Metalowe stojaki

Metalowe stojaki, najlepiej wielopoziomowe wiodą prym wśród najmodniejszych akcesoriów do kwiatów doniczkowych w 2020 roku. Swoją popularność zawdzięczają temu, że są solidne, wytrzymałe i na tyle neutralne, że idealnie komponują się z różnego rodzaju kwiatami i miniaturowymi drzewkami ozdobnymi.

Złote osłonki

Te akcesoria kwiaciarskie dodają klasy, stylowości każdemu wnętrze. Złoto genialnie współgra z zielenią, dlatego złote osłonki stanowią wyborną, spójną całość wraz z wszelkimi roślinami.

Minimalistyczne donice i doniczki

Minimalistyczne doniczki i donice to akcesoria kwiaciarskie, które są uniwersalne i ponadczasowe. Pasują ponadto do wielu rodzajów wnętrz, a przede wszystkim do tych, stworzonych w duchu Skandynawii czy tych nowoczesnych. Proste akcesoria do kwiatów doniczkowych nie rozpraszają, eksponują roślinę na pierwszy plan, pozwalają skupić na niej wzrok. Zdecydowanie warto uwzględnić je w aranżacji!

Green seedling of chives on marble table
Dom i balkon Ogród Trendy

Mistrzowskie sadzenie cebuli na zimę – poradnik dla każdego ogrodnika

Sadzenie cebuli na zimę to doskonały sposób na wczesne wiosenne zbiory. Ta technika uprawy, choć wymaga nieco więcej uwagi i przygotowania, nagradza nas obfitymi plonami już na początku sezonu. Aby jednak cieszyć się sukcesem, warto poznać kilka podstawowych zasad. Wybór odmiany cebuli Pierwszym krokiem w przygodzie z zimową uprawą cebuli jest wybór odpowiedniej odmiany. Odmiany […]

Czytaj więcej
Closeup photo of sprout
Aktualności Dom i balkon Ogród Trendy

Sekrety udanej uprawy pomidorów w doniczkach

Uprawa pomidorów w doniczkach to fantastyczny sposób na cieszenie się świeżymi, własnoręcznie wyhodowanymi pomidorami, nawet jeśli nie dysponujemy ogrodem. Ta forma uprawy jest idealna dla mieszkańców miast, posiadaczy balkonów czy małych tarasów. Aby jednak cieszyć się obfitymi zbiorami, warto poznać kilka kluczowych zasad. Uprawiać pomidory – od czego zacząć? Wybór odmian Pierwszym krokiem jest wybór […]

Czytaj więcej
Close up photo of sliced squash
Aktualności Ogród Trendy

Kompleksowy przewodnik po przechowywaniu dyni na zimę

Dynia, z jej bogatą paletą kształtów, rozmiarów i smaków, jest nieodłącznym elementem jesiennej kuchni. Aby móc cieszyć się jej wyjątkowym smakiem również zimą, priorytetem jest poznanie najlepszych sposobów przechowywania. Oto jak przechować dynię, aby zachowała swoje wartości odżywcze i aromat przez długie miesiące. Najlepsze sposoby przechowywania dyni Przechowywanie dyni w całości Najprostszą metodą przechowywania dyni […]

Czytaj więcej