Najważniejsze zasady, jak dbać o kwiaty w domu?

jak dbać o kwiaty w domu

Rośliny domowe, podobnie jak kwiaty na balkon i rośliny ogrodowe, potrzebują uwagi, a dokładniej właściwej pielęgnacji. Nie można pozostawić ich samych sobie i liczyć, że wydadzą piękne plony tudzież cieszące wzrok, okazałe kwiaty. Warto dowiedzieć się, jak dbać o kwiaty w domu, by stanowiły niepowtarzalną dekorację przez możliwie jak najdłuższy czas.

Podlewanie

Zapewne nie zdziwi nikogo fakt, że podlewanie jest jedną z najważniejszych czynności jeśli chodzi o kwestię dbałości o kwiaty w domu. Tutaj nie ma sztywno ustalonej reguły, jak często należy podlewać rośliny. Każdy gatunek jest bowiem inny. Przy samodzielnym zakładaniu ogrodów trzeba poznać wymagania roślin. Nie inaczej jest wtedy, gdy decydujemy się na uprawę określonych kwiatów, roślin, drzewek ozdobnych w domu. Musimy znać ich wymagania co do nasłonecznienia, temperatury itp. Jedno jest pewne, kwiatom nie może brakować wody, nie mogą też być przelane, gdyż może skutkować to obumieraniem, gniciem i różnymi chorobami.

Zapewnienie oświetlenia

Podobnie jak przy podlewaniu, kwestia oświetlenia jest indywidualna. nie ma jednak wątpliwości, że do prawidłowego wzrostu wszystkie kwiaty na balkon, drzewka na taras, rośliny ogrodowe i domowe, potrzebują światła w odpowiednio dobranej dawce. Warto pamiętać także o przekręcaniu doniczki co jakiś czas w stronę źródła światła.

Oczyszczanie

Oczyszczanie to nic innego jak usuwanie zżółkniętych liści oraz uschniętych kwiatów czy pędów. Niepotrzebnie mogą one pobierać wartości odżywcze i wodę.

Nawożenie

Dbanie o kwiaty w domu to także dostarczanie nawozu, w którym znajdują się wartościowe składniki odżywcze. Są one niezbędne do szybkiego i niczym nieprzerwanego rozwoju, wzrostu roślin. Warto czytać etykiety, które znajdują się kwiatach, krzewach, drzewkach doniczkowych, by dowiedzieć się, jakie nawozy oraz w jakich ilościach są niezbędne do tego, by te rośliny prawidłowo rozwijały się.

rośliny doniczkowe kwitnące kwiaty doniczkowe
Dom i balkon Trendy

Kwiaty doniczkowe kwitnące cały rok

Żyjąc w miejskiej dżungli, coraz więcej osób docenia możliwość otoczenia się zielenią w zaciszu własnego domu. W mediach społecznościowych można znaleźć liczne zdjęcia udekorowanych kwiatami doniczkowymi domów. Ostatnimi czasy popularność zdobyła monstera, ze swoimi popękanymi liśćmi, którymi chwalą się influencerzy. Po drugiej stronie są osoby, które doceniają szczególnie kwiaty kwitnące. Często jednak te rośliny budzą […]

Czytaj więcej
Jak odstraszyć komary?
Aktualności Dom i balkon Ogród

Jak odstraszyć komary?

Nie ulega wątpliwości, że komary potrafią skutecznie zniechęcić i uprzykrzyć przebywanie na balkonie lub w ogrodzie. Całe szczęście istnieje szereg sprawdzonych i skutecznych sposobów, które pomogą pozbyć się znienawidzonego problemu. Poznaj kilka sprawdzonych trików, jak odstraszyć komary.  Jak odstraszyć komary? To jedno z tych pytań, które w sezonie letnim zadajemy sobie niemal każdego dnia. Doskonałym […]

Czytaj więcej
lampa zewnętrzna
Dom i balkon Architektura Trendy

Lampy zewnętrzne na dom – opcje dostępne na rynku

Kwiaty to bez wątpienia najpiękniejsze elementy zdobiące przestrzeń w domu i wokół domu. Ale jeszcze lepiej prezentują się w świetle dobrego oświetlenia. Dlatego to lampom zewnętrznym poświęcimy tenże wpis! Obecnie na rynku istnieje wiele modeli lamp zewnętrznych. Pełnią one nie tylko funkcję praktyczną, ale także i dekoracyjną, estetyczną. Jakie są ich rodzaje? Rodzaje lamp zewnętrznych […]

Czytaj więcej