Ogród na balkonie 2020

ogród na balkonie

Uwielbiasz kwiaty, ale nie możesz pozwolić sobie na pełnoprawny ogród? Jeśli masz balkon to doskonały pretekst do tego, aby go wykorzystać! Kwiaty balkonowe to nie tylko ozdoba, ale i szansa na spełnienie marzeń o własnym ogrodzie na balkonie, nawet w centrum miasta. Warto zatem poznać jakie masz możliwości w tym zakresie.

Petunia kaskadowa

Petunia kaskadowa zwana także surfinią to jedne z bardziej znanych i popularnych kwiatów, dzięki którym można stworzyć swoisty ogród na balkonie. Jest niezwykle okazałą rośliną, która wymaga częstego nawożenia, jak i podlewania. W sezonie letnim nawet dwukrotnie!

Lobelia przylądkowa

Kolejną propozycją jest lobelia przylądkowa nazywana również stroiczką. Choć nie są to tak wymagające kwiaty jak petunie, warto pamiętać o częstym ich podlewaniu jak i utrzymywaniu w miejscach nieco bardziej zacienionych. Odwdzięczą się tworząc unikalny ogród na balkonie.

Fuksja

Choć jest nieco wyparta przez inne kwiaty, fuksja równie pięknie może zdobić każdy balkon i stworzyć swoisty ogród na balkonie. To roślina wymagająca nieco więcej cienia. W okresie zimowym równie dobrze może stać w mieszkaniu.

Drzewka ozdobne

Drzewa zwykle kojarzą się z ogrodem. Na szczęście istnieją drzewka, które można uprawiać na własnym balkonie. Dzięki nim nie tylko można zyskać efekt ogrodu na balkonie, ale także genialne miejsce do odpoczynku, a także nieco cienia, który szczególnie jest mile widziany latem, w trakcie upalny dni. Drzewka balkonowe są zatem jak najmilej widziane!

Green seedling of chives on marble table
Dom i balkon Ogród Trendy

Mistrzowskie sadzenie cebuli na zimę – poradnik dla każdego ogrodnika

Sadzenie cebuli na zimę to doskonały sposób na wczesne wiosenne zbiory. Ta technika uprawy, choć wymaga nieco więcej uwagi i przygotowania, nagradza nas obfitymi plonami już na początku sezonu. Aby jednak cieszyć się sukcesem, warto poznać kilka podstawowych zasad. Wybór odmiany cebuli Pierwszym krokiem w przygodzie z zimową uprawą cebuli jest wybór odpowiedniej odmiany. Odmiany […]

Czytaj więcej
Closeup photo of sprout
Aktualności Dom i balkon Ogród Trendy

Sekrety udanej uprawy pomidorów w doniczkach

Uprawa pomidorów w doniczkach to fantastyczny sposób na cieszenie się świeżymi, własnoręcznie wyhodowanymi pomidorami, nawet jeśli nie dysponujemy ogrodem. Ta forma uprawy jest idealna dla mieszkańców miast, posiadaczy balkonów czy małych tarasów. Aby jednak cieszyć się obfitymi zbiorami, warto poznać kilka kluczowych zasad. Uprawiać pomidory – od czego zacząć? Wybór odmian Pierwszym krokiem jest wybór […]

Czytaj więcej
Woman in gray sweater carving orange pumpkin
Aktualności Dom i balkon Ogród

Odkryj smaki jesieni zamknięte w słoiku – Przetwory z dyni na zimę

Jesień to czas, kiedy dynia króluje w naszych kuchniach, oferując swoje bogactwo smaków, kolorów i aromatów. Zbierając plony, często zastanawiamy się, co zrobić z dyni na zimę, aby móc cieszyć się jej smakiem długie miesiące po sezonie. Oto przewodnik po najlepszych przetworach z dyni, które rozgrzeją każdy zimowy dzień. Jakie są najlepsze przetwory na zimę? […]

Czytaj więcej