Ogród na balkonie 2020

ogród na balkonie

Uwielbiasz kwiaty, ale nie możesz pozwolić sobie na pełnoprawny ogród? Jeśli masz balkon to doskonały pretekst do tego, aby go wykorzystać! Kwiaty balkonowe to nie tylko ozdoba, ale i szansa na spełnienie marzeń o własnym ogrodzie na balkonie, nawet w centrum miasta. Warto zatem poznać jakie masz możliwości w tym zakresie.

Petunia kaskadowa

Petunia kaskadowa zwana także surfinią to jedne z bardziej znanych i popularnych kwiatów, dzięki którym można stworzyć swoisty ogród na balkonie. Jest niezwykle okazałą rośliną, która wymaga częstego nawożenia, jak i podlewania. W sezonie letnim nawet dwukrotnie!

Lobelia przylądkowa

Kolejną propozycją jest lobelia przylądkowa nazywana również stroiczką. Choć nie są to tak wymagające kwiaty jak petunie, warto pamiętać o częstym ich podlewaniu jak i utrzymywaniu w miejscach nieco bardziej zacienionych. Odwdzięczą się tworząc unikalny ogród na balkonie.

Fuksja

Choć jest nieco wyparta przez inne kwiaty, fuksja równie pięknie może zdobić każdy balkon i stworzyć swoisty ogród na balkonie. To roślina wymagająca nieco więcej cienia. W okresie zimowym równie dobrze może stać w mieszkaniu.

Drzewka ozdobne

Drzewa zwykle kojarzą się z ogrodem. Na szczęście istnieją drzewka, które można uprawiać na własnym balkonie. Dzięki nim nie tylko można zyskać efekt ogrodu na balkonie, ale także genialne miejsce do odpoczynku, a także nieco cienia, który szczególnie jest mile widziany latem, w trakcie upalny dni. Drzewka balkonowe są zatem jak najmilej widziane!

Burning stove
Aktualności Trendy

Płyta indukcyjna vs. płyta gazowa: Porównanie i wybór odpowiedniego rozwiązania

Płyta grzewcza jest nieodłącznym elementem każdej kuchni, a wybór między płytą indukcyjną a gazową może być trudny. Obie opcje mają swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie poznać różnice między nimi, aby podjąć najlepszą decyzję. W tym artykule porównamy płyty indukcyjne i gazowe pod różnymi względami, takimi jak bezpieczeństwo, wydajność, koszty eksploatacji i wygoda użytkowania. […]

Czytaj więcej
Aktualności Ogród Trendy

Modrzew na pniu – zimowa ozdoba ogrodu

Modrzew, szczególnie jego odmiany szczepione na pniu, stanowi wyjątkową dekorację ogrodową, która zimą przyciąga wzrok swoją niezwykłą formą i barwą. Ten iglasty gatunek, mimo że zrzuca igły na zimę, zachowuje swój dekoracyjny charakter, dzięki czemu jest ceniony przez ogrodników i projektantów krajobrazu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak uprawiać i pielęgnować modrzew na pniu, […]

Czytaj więcej
A bee near the flowers of a lacy phacelia
Dom i balkon Ogród Trendy

Siew Facelii na zimę – przewodnik dla pasjonatów ogrodnictwa

Facelia jest rośliną, która zyskała uznanie wśród rolników i ogrodników nie tylko ze względu na swoje piękne, błękitne kwiaty, ale również ze względu na liczne korzyści, jakie przynosi uprawa tej rośliny. Siew facelii na zimę może być świetnym sposobem na przygotowanie gleby pod przyszłe uprawy, a także na przyciągnięcie pszczół i trzmieli do ogrodu. W […]

Czytaj więcej