Ogród na balkonie 2020

ogród na balkonie

Uwielbiasz kwiaty, ale nie możesz pozwolić sobie na pełnoprawny ogród? Jeśli masz balkon to doskonały pretekst do tego, aby go wykorzystać! Kwiaty balkonowe to nie tylko ozdoba, ale i szansa na spełnienie marzeń o własnym ogrodzie na balkonie, nawet w centrum miasta. Warto zatem poznać jakie masz możliwości w tym zakresie.

Petunia kaskadowa

Petunia kaskadowa zwana także surfinią to jedne z bardziej znanych i popularnych kwiatów, dzięki którym można stworzyć swoisty ogród na balkonie. Jest niezwykle okazałą rośliną, która wymaga częstego nawożenia, jak i podlewania. W sezonie letnim nawet dwukrotnie!

Lobelia przylądkowa

Kolejną propozycją jest lobelia przylądkowa nazywana również stroiczką. Choć nie są to tak wymagające kwiaty jak petunie, warto pamiętać o częstym ich podlewaniu jak i utrzymywaniu w miejscach nieco bardziej zacienionych. Odwdzięczą się tworząc unikalny ogród na balkonie.

Fuksja

Choć jest nieco wyparta przez inne kwiaty, fuksja równie pięknie może zdobić każdy balkon i stworzyć swoisty ogród na balkonie. To roślina wymagająca nieco więcej cienia. W okresie zimowym równie dobrze może stać w mieszkaniu.

Drzewka ozdobne

Drzewa zwykle kojarzą się z ogrodem. Na szczęście istnieją drzewka, które można uprawiać na własnym balkonie. Dzięki nim nie tylko można zyskać efekt ogrodu na balkonie, ale także genialne miejsce do odpoczynku, a także nieco cienia, który szczególnie jest mile widziany latem, w trakcie upalny dni. Drzewka balkonowe są zatem jak najmilej widziane!

rośliny doniczkowe kwitnące kwiaty doniczkowe
Dom i balkon Trendy

Kwiaty doniczkowe kwitnące cały rok

Żyjąc w miejskiej dżungli, coraz więcej osób docenia możliwość otoczenia się zielenią w zaciszu własnego domu. W mediach społecznościowych można znaleźć liczne zdjęcia udekorowanych kwiatami doniczkowymi domów. Ostatnimi czasy popularność zdobyła monstera, ze swoimi popękanymi liśćmi, którymi chwalą się influencerzy. Po drugiej stronie są osoby, które doceniają szczególnie kwiaty kwitnące. Często jednak te rośliny budzą […]

Czytaj więcej
Jak odstraszyć komary?
Aktualności Dom i balkon Ogród

Jak odstraszyć komary?

Nie ulega wątpliwości, że komary potrafią skutecznie zniechęcić i uprzykrzyć przebywanie na balkonie lub w ogrodzie. Całe szczęście istnieje szereg sprawdzonych i skutecznych sposobów, które pomogą pozbyć się znienawidzonego problemu. Poznaj kilka sprawdzonych trików, jak odstraszyć komary.  Jak odstraszyć komary? To jedno z tych pytań, które w sezonie letnim zadajemy sobie niemal każdego dnia. Doskonałym […]

Czytaj więcej
lampa zewnętrzna
Dom i balkon Architektura Trendy

Lampy zewnętrzne na dom – opcje dostępne na rynku

Kwiaty to bez wątpienia najpiękniejsze elementy zdobiące przestrzeń w domu i wokół domu. Ale jeszcze lepiej prezentują się w świetle dobrego oświetlenia. Dlatego to lampom zewnętrznym poświęcimy tenże wpis! Obecnie na rynku istnieje wiele modeli lamp zewnętrznych. Pełnią one nie tylko funkcję praktyczną, ale także i dekoracyjną, estetyczną. Jakie są ich rodzaje? Rodzaje lamp zewnętrznych […]

Czytaj więcej