Skuteczne sposoby na odstraszenie gołębi z balkonu

jak odstraszyć gołębie z balkonu

Mieszkańcy blokowisk znają dobrze problem nieproszonych gości, którymi są właśnie gołębie. Ptaki te, od dawna już upodobały sobie przesiadywanie na poręczach balkonów, zostawiając po sobie nieporządek, który właściciele mieszkań muszą nieustannie sprzątać. Okazuje się jednak, że nie musimy się na te częste wizyty godzić. Jak odstraszyć gołębie z balkonu?. Istnieje na to kilka skutecznych sposobów.


Dlaczego gołębie tak bardzo upodobały sobie balkony?


Okazuje się, że to ludzie nauczyli gołębie przesiadywać tam, gdzie mogą liczyć na pokarm. Ptaki te możemy zobaczyć w zasadzie wszędzie, szczególnie tam gdzie jest duże skupisko osób. Dla gołębi jest to więc szansa na łatwy pokarm. Dodatkowo, są to zwierzęta udomowione, hodowane przez człowieka. Nic więc dziwnego, że ich instynkt, każe im przesiadywać tam, gdzie mogą liczyć na bliski kontakt z ludźmi. Zdarzyło się pewnie nie raz, że sami zimą je dokarmiamy. To właśnie dlatego, czują się zaproszone na nasz balkon, który często postrzegają jako stołówkę.


Jak odstraszyć gołębie z balkonu?


Przede wszystkim należy pamiętać, że są to żywe istoty, dlatego mimo nieustannych wizyt, nie powinniśmy podejmować zbyt radykalnych kroków. Nie możemy dopuścić się ich okaleczenia czy skrzywdzenia. Z tego powodu, zabronione jest:

• stosowanie hukowych armatek, które te ptaki ogłuszają.
• strzelanie do nich z broni palnej.
• używanie kolców, które są nieprawidłowo zamontowane, czyli nie mają silikonowych nakładek.
• stosowanie różnego rodzaju trutek.

Jak więc możemy odstraszyć gołębie z balkonu? Okazuje się, że są na to bezpieczne i sprawdzone sposoby. Zaliczamy do nich:


• siatka na gołębie- to sposób bezpieczny, a zarazem taki, który zniechęci gołębie do przesiadywania na naszym balkonie. Może być ona wykonana z cienkich żyłek, a także wzmocniona drutem. Z daleka nie będzie ona widoczna, co nie wpłynie na estetykę balkonu.
• figurka kruka- zamocowanie na balkonie figurki kruka lub innego drapieżnego ptaka, skutecznie odstraszy gołębie. Są to niezwykle inteligentne ptaki, więc mogą one co prawda odkryć, że jest to jedynie atrapa. Skuteczność tej metody, zależy więc przede wszystkim od sposobu zamocowania figurki. Warto, zamiast sztywnego mocowania, zastosować żyłki lub cienkie linki. W ten sposób wiatr będzie poruszać atrapą, co sprawi, że w oczach gołębi, będzie ona wyglądała na żywą.
• dekoracje balkonu- ciekawym sposobem jest przyozdobienie balkonu np. dziecięcymi wiatraczkami i innymi akcesoriami. Gołębie instynktownie szukają miejsc bezpiecznych i spokojnych. Kolorowe, ruszające się i hałasujące ozdoby, zniechęcą je do przesiadywania na naszym balkonie.

Burning stove
Aktualności Trendy

Płyta indukcyjna vs. płyta gazowa: Porównanie i wybór odpowiedniego rozwiązania

Płyta grzewcza jest nieodłącznym elementem każdej kuchni, a wybór między płytą indukcyjną a gazową może być trudny. Obie opcje mają swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie poznać różnice między nimi, aby podjąć najlepszą decyzję. W tym artykule porównamy płyty indukcyjne i gazowe pod różnymi względami, takimi jak bezpieczeństwo, wydajność, koszty eksploatacji i wygoda użytkowania. […]

Czytaj więcej
garaż z płyt warstwowych
Aktualności

Garaże z płyt warstwowej – wytrzymałe i funkcjonalne rozwiązanie

Garaże to nieodłączny element większości domów i posesji. Przechowywanie samochodu w bezpiecznym i chronionym miejscu to priorytet dla wielu właścicieli. Dlatego, jeśli szukasz wytrzymałego i funkcjonalnego rozwiązania, garaże z płyt warstwowej są doskonałym wyborem. Dlaczego garaże z płyt warstwowej? Płyty wielowarstwowe, z których wykonuje się garaże z płyt warstwowej, oferują szerokie możliwości konstrukcyjne oraz aranżacyjne. […]

Czytaj więcej
Aktualności Ogród Trendy

Modrzew na pniu – zimowa ozdoba ogrodu

Modrzew, szczególnie jego odmiany szczepione na pniu, stanowi wyjątkową dekorację ogrodową, która zimą przyciąga wzrok swoją niezwykłą formą i barwą. Ten iglasty gatunek, mimo że zrzuca igły na zimę, zachowuje swój dekoracyjny charakter, dzięki czemu jest ceniony przez ogrodników i projektantów krajobrazu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak uprawiać i pielęgnować modrzew na pniu, […]

Czytaj więcej