Spartyna grzebieniasta 'Aureomarginata’ (Spartina pectinata 'Aureomarginata’)

Spartina pectinata 'Aureomarginata

Spartyna grzebieniasta 'Aureomarginata’ to ozdobna trawa, która świetnie rośnie w Polsce. Jej wyjątkowe cechy zachwycają ogrodników i miłośników ogrodów.

Ma liście wąskie, łukowato przewieszające się, z ciemną zielenią i żółtym obrzeżeniem. Te liście czynią ogród wyjątkowym. Osiaa imponującą wysokość od 150 do 180 cm. Jej rośliny tworzą piękne kępy w ogrodach. Szczególną zaletą jest odporność na mróz.

Spartyna 'Aureomarginata’ lubi słoneczne miejsca, ale cień też jest ok. Jest też odporna na suszę. Może przetrwać zalewanie wodą.

Jest bardzo wytrzymała i łatwa w uprawie. Można ją sadzić pojedynczo albo w grupach. Nadaje się na rabaty. Doskonale sprawdzi się też w ogrodach wodnych, pięknie ozdobi krajobraz.

KategoriaOpis
DEKORACYJNOŚĆulistnienie
GLEBAmałe wymagania glebowe
POKRÓJrozłożysty
WYSOKOŚĆdo 1,5 m
TRWAŁOŚĆ LIŚCIsezonowe
WILGOTNOŚĆgleba wilgotna
STANOWISKOsłońce, półcień
ZASTOSOWANIEbrzegi zbiorników wodnych, nasadzenia naturalistyczne, duże ogrody, parki

Wymagania i uprawa

Dla tych, którzy lubią uprawiać Spartynę grzebieniastą 'Aureomarginata’, ważne jest poznanie jej potrzeb. Ta trawa jest prosta w pielęgnacji i rośnie dobrze w różnych warunkach.

Wymagania glebowe: Ta trawa nie wymaga specjalnej gleby. Lubi podłoża, które są żyzne i mają dobry drenaż. Może rosnąć także na glebach piaszczystych czy gliniastych.

Wymagania świetlne: Najlepiej, aby miała dużo słońca. Ale może pięknie rosnąć też w cieniu. Dla pięknej kolorystyki, ważne są codzienne godziny naświetlania.

Tolerancja na suszę i zalewanie: Jest silną rośliną odporną na suszę. Ale lubi też dostawać wodę czasem. Idealna, jeśli twój ogród doświadcza różnych warunków pogodowych.

Rozmnażanie i rozmieszczenie roślin: Rozrasta się za pomocą kłączy. Pożera dużo miejsca, ale pięknie się prezentuje. Idealna w grupach koło wody lub na rabatach w twoim ogrodzie.

WarunkiWymagania
GlebaRóżnorodne rodzaje gleby, preferuje żyzne i dobrze drenowane
ŚwiatłoStanowiska słoneczne, toleruje lekki cień
SuszaOdporna, ale toleruje okresowe zalewanie wodą
RozmnażanieSilne kłącza, tworzenie obszernych kęp

Spartyna grzebieniasta 'Aureomarginata’ to idealna trawa dla łatwego ogrodu. Nie wymaga wiele uwagi. Toleruje złe warunki, a jej duża kępa jest piękna. Dodaje uroku i piękna do uprawianych ogrodów.

Pielęgnacja

Roślina Spartyna grzebieniasta 'Aureomarginata’ jest łatwa w pielęgnacji. Warto wykonywać kilka czynności, by była zdrowa. Przed rozwojem nowych liści, łatwo jest usunąć stare. To pomaga nowym pędów rosnąć silnie.

Trzeba pamiętać, że korzenie Spartyny mogą zająć miejsce innych roślin. Warto sprawdzać, jak się rozprzestrzenia.

’Aureomarginata’ lubi wodę w czasie suszy. Jej gleba powinna być wilgotna przez cały czas. Na wiosnę warto użyć nawozu, aby trawa miała wszystkie potrzebne składniki.

Opieka nad Spartyną jest prosta, ale ważna. Z odpowiednią troską, będzie pięknie rosła latami.

Orange lanterns physalis among green leaves
Byliny Katalog Roślin

Miechunka rozdęta (Physalis alkekengi)

Poznajcie z nami tajemnice Miechunki rozdętej, pięknej rośliny o przepięknych, pomarańczowych lampionach. Idealna do ogrodu!

Czytaj więcej
żółcień właściwy
Byliny Katalog Roślin

Złocień właściwy / Jastrun właściwy / Margerytka (Leucanthemum vulgare)

Odkryj uroki Złocień właściwy / Jastrun właściwy / Margerytka (Leucanthemum vulgare) – kwiat pełen wdzięku, idealny dla Twojego ogrodu.

Czytaj więcej
Spikes of crimson red flowers of alum root, Heuchera 'Firebird', in cottage garden border. Background of blurred Iris leaves and dark purple foliage.
Byliny Katalog Roślin

Żurawka drżączkowata 'Titania’ (Heuchera x brizoides 'Titania’)

Odkryj urok Żurawki drżączkowatej 'Titania’ – rośliny ozdobnej idealnej do twojego ogrodu. Piękna, łatwa w uprawie i niezwykle dekoracyjna.

Czytaj więcej