TOP 5 najdziwniejszych roślin na świecie

dzbanecznik

Świat roślin bywa naprawdę zaskakujący i różnorodny. W tym świecie znajdują się rośliny i kwiaty, które budzą podziw, zdziwienie, a czasami jedno i drugie. W dzisiejszym artykule opiszemy TOP 5 najdziwniejszych roślin na świecie. Zachęcamy do lektury!

Dzbanecznik

Dlaczego dzbanecznik znalazł się na naszej liście TOP 5 najdziwniejszych roślin na świecie? Otóż te tropikalne rośliny wyglądają dość niepozornie. Kształtem przypominają dzban na wodę, jednak to nie te substancje chcą w niej trzymać. Wszak w dzbanie więzione są owady, które zwabione zapachem przylatują do wnętrza dzbanecznika. Jak się zatem okazuje, niepozorny i piękny dzbanecznik jest rośliną mięsożerną.

dzbanecznik

Żywe kamienie

Żywe kamienie to rośliny, które wizualnie nie różnią się zbytnio od zwykłych kamyków. Jednak, jeśli zapewnimy im w warunkach domowych odpowiednią ilość ciepła, światła oraz odrobinę wody, to wówczas wyrosną z nich urokliwe kwiaty przypominające stokrotki.

żywe kamienie

Usta niewiasty

Jak widać na załączonym obrazku, usta niewiasty zachwycają i zadziwiają podobieństwem do ust. Psychotria, czyli usta niewiasty to roślina, która bezdyskusyjnie powinna znaleźć się zatem w każdym podsumowaniu, w tym także i naszym TOP 5 najdziwniejszych roślin na świecie.

usta niewiasty

Ćma orchidea

Swoją wdzięczną nazwę, a jednocześnie miejsce w naszym rankingu TOP 5 najdziwniejszych roślin na świecie, ćma orchidea zawdzięcza temu, że wizualnie faktycznie przypomina ćmę w trakcie lotu, z rozpostartymi skrzydłami. Pochodzi z południowo-wschodniej Azji, Filipin i Australii. Ćma orchidea występuje w każdej barwie, każdym odcieniu.

ćma orchidea

Dwulistnik pszczeli

Dwulistnik pszczeli, czyli Ophrys apifera to wyjątkowy kwiat, który zasługuje na miejsce w rankingu TOP 5 najdziwniejszych roślin na świecie przez wzgląd na jego podobieństwo do trzmiela. W ten sposób ta roślina wabi pszczoły, które chętnie ja zapylają.

dwulistnik pszczeli

Aktualności Ogród Trendy

Modrzew na pniu – zimowa ozdoba ogrodu

Modrzew, szczególnie jego odmiany szczepione na pniu, stanowi wyjątkową dekorację ogrodową, która zimą przyciąga wzrok swoją niezwykłą formą i barwą. Ten iglasty gatunek, mimo że zrzuca igły na zimę, zachowuje swój dekoracyjny charakter, dzięki czemu jest ceniony przez ogrodników i projektantów krajobrazu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak uprawiać i pielęgnować modrzew na pniu, […]

Czytaj więcej
Exterior of residential mansion with terrace
Aktualności Dom i balkon Ogród Zielona energia

Zielone aranżacje: Trawy ozdobne w donicach na balkon i taras. Jakie trawy ozdobne zimozielone wybrać?

Trawy ozdobne zimozielone to idealny wybór dla każdego, kto pragnie wprowadzić do swojego balkonu, tarasu czy nawet małego ogrodu element zielonej elegancji, która zachwyca przez cały rok. Ich uprawa w donicach to doskonała alternatywa dla tradycyjnych roślin doniczkowych, oferująca zarówno estetyczne, jak i praktyczne korzyści. Oto jak stworzyć efektowną aranżację z wykorzystaniem traw ozdobnych, które […]

Czytaj więcej
Closeup photo of sprout
Aktualności Dom i balkon Ogród Trendy

Sekrety udanej uprawy pomidorów w doniczkach

Uprawa pomidorów w doniczkach to fantastyczny sposób na cieszenie się świeżymi, własnoręcznie wyhodowanymi pomidorami, nawet jeśli nie dysponujemy ogrodem. Ta forma uprawy jest idealna dla mieszkańców miast, posiadaczy balkonów czy małych tarasów. Aby jednak cieszyć się obfitymi zbiorami, warto poznać kilka kluczowych zasad. Uprawiać pomidory – od czego zacząć? Wybór odmian Pierwszym krokiem jest wybór […]

Czytaj więcej