TOP 5 najdziwniejszych roślin na świecie

dzbanecznik

Świat roślin bywa naprawdę zaskakujący i różnorodny. W tym świecie znajdują się rośliny i kwiaty, które budzą podziw, zdziwienie, a czasami jedno i drugie. W dzisiejszym artykule opiszemy TOP 5 najdziwniejszych roślin na świecie. Zachęcamy do lektury!

Dzbanecznik

Dlaczego dzbanecznik znalazł się na naszej liście TOP 5 najdziwniejszych roślin na świecie? Otóż te tropikalne rośliny wyglądają dość niepozornie. Kształtem przypominają dzban na wodę, jednak to nie te substancje chcą w niej trzymać. Wszak w dzbanie więzione są owady, które zwabione zapachem przylatują do wnętrza dzbanecznika. Jak się zatem okazuje, niepozorny i piękny dzbanecznik jest rośliną mięsożerną.

dzbanecznik

Żywe kamienie

Żywe kamienie to rośliny, które wizualnie nie różnią się zbytnio od zwykłych kamyków. Jednak, jeśli zapewnimy im w warunkach domowych odpowiednią ilość ciepła, światła oraz odrobinę wody, to wówczas wyrosną z nich urokliwe kwiaty przypominające stokrotki.

żywe kamienie

Usta niewiasty

Jak widać na załączonym obrazku, usta niewiasty zachwycają i zadziwiają podobieństwem do ust. Psychotria, czyli usta niewiasty to roślina, która bezdyskusyjnie powinna znaleźć się zatem w każdym podsumowaniu, w tym także i naszym TOP 5 najdziwniejszych roślin na świecie.

usta niewiasty

Ćma orchidea

Swoją wdzięczną nazwę, a jednocześnie miejsce w naszym rankingu TOP 5 najdziwniejszych roślin na świecie, ćma orchidea zawdzięcza temu, że wizualnie faktycznie przypomina ćmę w trakcie lotu, z rozpostartymi skrzydłami. Pochodzi z południowo-wschodniej Azji, Filipin i Australii. Ćma orchidea występuje w każdej barwie, każdym odcieniu.

ćma orchidea

Dwulistnik pszczeli

Dwulistnik pszczeli, czyli Ophrys apifera to wyjątkowy kwiat, który zasługuje na miejsce w rankingu TOP 5 najdziwniejszych roślin na świecie przez wzgląd na jego podobieństwo do trzmiela. W ten sposób ta roślina wabi pszczoły, które chętnie ja zapylają.

dwulistnik pszczeli

Czy żmijowiec zwyczajny jest trujący?
Aktualności Ogród

Czy żmijowiec zwyczajny jest trujący?

Ogród to fantastyczne miejsce, w którym można wypocząć i przy okazji da się też podziwiać cudne i pachnące rośliny. Dobrze jest jednak wiedzieć, które kwiaty sadzić w swoim ogrodzie, by nie okazały się one trujące lub szkodliwe dla nas i zwierząt, które ma się na gospodarstwie. Warto zatem wiedzieć, czy żmijowiec zwyczajny może być trujący […]

Czytaj więcej
Kiedy kwitnie Żmijowiec zwyczajny
Aktualności Ogród

Żmijowiec zwyczajny – jak wygląda, kiedy kwitnie i na co pomaga?

Żmijowiec zwyczajny – jak wygląda kiedy kwitnie i na co pomaga? Żmijowiec zwyczajny (Echium vulgare L.) jest śliczną rośliną o niebieskich kwiatkach. W porze kwitnienia, która ciągnie się przez całe lato, unoszą się nad nim roje owadów na czele z pszczołą miododajną. Jest pospolity na terenie całego kraju i nadaje się do uprawy w ogrodzie. Skąd ta […]

Czytaj więcej
Czy żmijowiec jest byliną
Aktualności Katalog Roślin

Czy żmijowiec jest byliną?

Żmijowiec jest byliną, czyli rośliną wieloletnią żyjącą dłużej niż dwa lata. Posiada niezdrewniałe części nadziemne i może wielokrotnie wydawać nasiona lub zarodniki. Należy do rodziny ogórecznikowatych, szorstkolistnych, do których należą też ogórecznik, miodunka, farbownik i niezapominajka. Żmijowiec charakteryzuje się przede wszystkim przepięknymi, kolorowymi kwiatami i wysokością. Może osiągać nawet 4 metry wysokości. Jego liście mają kształt lancetowaty i […]

Czytaj więcej