Wiosna 2020. Najmodniejsze kwiaty na balkon

wiosna 2020 rośliny balkonowe

Wiosna 2020 rozkwitła już w pełni, a wraz z nią na balkonach i tarasach rozkwitły przepiękne kwiaty. Jakie rośliny balkonowe wiodą obecnie prym? Które kwiaty są najmodniejsze w 2020 roku? Co warto mieć na swoim tarasie lub przestrzeni balkonowej w 2020 roku? Podpowiadamy!

Begonie

Nie jest zaskoczeniem, że begonie były, są i prawdopodobnie będą zdobiły nasze balkony i tarasy przez długi czas! Co sprawia, że cieszą się one tak ogromną popularnością na balkonach wiosną 2020 roku? O ich walorach estetycznych można by napisać cały elaborat. Istotne jednak jest również to, że begonie nie są nazbyt wymagające. Ci, którzy nie wiedzą jak dbać o kwiaty balkonowe, muszą jedynie pamiętać, by nie ustawiać ich w bardzo nasłonecznionych miejscach oraz, by zapewnić im stałe podlewanie.

Pelargonie

Te kwiaty zawsze znajdą się na liście najpopularniejszych kwiatów, również wiosną 2020 roku. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że pelargonie są jednymi z najbardziej wytrzymałych kwiatów, określanych przez niektórych mianem żelaznych. Nie straszny im wiatr, deszcz. Warto jednak dostarczać im regularnie wodę, żeby ich piękne kwiaty nie uschły nazbyt szybko.

Komarzyca

Coraz więcej osób decyduję się na to, by na balkonie czy tarasie pojawiły się komarzyce. Jak sama nazwa wskazuje, to rośliny balkonowe, które pełnią określoną funkcję. Ich pierwszorzędną rolą jest odstraszanie komarów, dzięki czemu można swobodnie i komfortowo spędzać czas na tarasie i balkonie.

Mekardonia

Mekardonia będzie zdobiła balkon i taras nie tylko wiosną 2020, ale także i latem. jest wytrzymała i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Ciemierniki

To elegancka, piękna bylina z uroczymi kwiatami, która stanowi niebywała dekorację balkonów i tarasów wiosną 2020. Warto ustawić je w miejscu, w którym będą osłonięte od wiatru, np. przy ścianie, przy drzwiach balkonowych.

rośliny doniczkowe kwitnące kwiaty doniczkowe
Dom i balkon Trendy

Kwiaty doniczkowe kwitnące cały rok

Żyjąc w miejskiej dżungli, coraz więcej osób docenia możliwość otoczenia się zielenią w zaciszu własnego domu. W mediach społecznościowych można znaleźć liczne zdjęcia udekorowanych kwiatami doniczkowymi domów. Ostatnimi czasy popularność zdobyła monstera, ze swoimi popękanymi liśćmi, którymi chwalą się influencerzy. Po drugiej stronie są osoby, które doceniają szczególnie kwiaty kwitnące. Często jednak te rośliny budzą […]

Czytaj więcej
Jak odstraszyć komary?
Aktualności Dom i balkon Ogród

Jak odstraszyć komary?

Nie ulega wątpliwości, że komary potrafią skutecznie zniechęcić i uprzykrzyć przebywanie na balkonie lub w ogrodzie. Całe szczęście istnieje szereg sprawdzonych i skutecznych sposobów, które pomogą pozbyć się znienawidzonego problemu. Poznaj kilka sprawdzonych trików, jak odstraszyć komary.  Jak odstraszyć komary? To jedno z tych pytań, które w sezonie letnim zadajemy sobie niemal każdego dnia. Doskonałym […]

Czytaj więcej
lampa zewnętrzna
Dom i balkon Architektura Trendy

Lampy zewnętrzne na dom – opcje dostępne na rynku

Kwiaty to bez wątpienia najpiękniejsze elementy zdobiące przestrzeń w domu i wokół domu. Ale jeszcze lepiej prezentują się w świetle dobrego oświetlenia. Dlatego to lampom zewnętrznym poświęcimy tenże wpis! Obecnie na rynku istnieje wiele modeli lamp zewnętrznych. Pełnią one nie tylko funkcję praktyczną, ale także i dekoracyjną, estetyczną. Jakie są ich rodzaje? Rodzaje lamp zewnętrznych […]

Czytaj więcej