Wiosna 2020. Najmodniejsze kwiaty na balkon

wiosna 2020 rośliny balkonowe

Wiosna 2020 rozkwitła już w pełni, a wraz z nią na balkonach i tarasach rozkwitły przepiękne kwiaty. Jakie rośliny balkonowe wiodą obecnie prym? Które kwiaty są najmodniejsze w 2020 roku? Co warto mieć na swoim tarasie lub przestrzeni balkonowej w 2020 roku? Podpowiadamy!

Begonie

Nie jest zaskoczeniem, że begonie były, są i prawdopodobnie będą zdobiły nasze balkony i tarasy przez długi czas! Co sprawia, że cieszą się one tak ogromną popularnością na balkonach wiosną 2020 roku? O ich walorach estetycznych można by napisać cały elaborat. Istotne jednak jest również to, że begonie nie są nazbyt wymagające. Ci, którzy nie wiedzą jak dbać o kwiaty balkonowe, muszą jedynie pamiętać, by nie ustawiać ich w bardzo nasłonecznionych miejscach oraz, by zapewnić im stałe podlewanie.

Pelargonie

Te kwiaty zawsze znajdą się na liście najpopularniejszych kwiatów, również wiosną 2020 roku. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że pelargonie są jednymi z najbardziej wytrzymałych kwiatów, określanych przez niektórych mianem żelaznych. Nie straszny im wiatr, deszcz. Warto jednak dostarczać im regularnie wodę, żeby ich piękne kwiaty nie uschły nazbyt szybko.

Komarzyca

Coraz więcej osób decyduję się na to, by na balkonie czy tarasie pojawiły się komarzyce. Jak sama nazwa wskazuje, to rośliny balkonowe, które pełnią określoną funkcję. Ich pierwszorzędną rolą jest odstraszanie komarów, dzięki czemu można swobodnie i komfortowo spędzać czas na tarasie i balkonie.

Mekardonia

Mekardonia będzie zdobiła balkon i taras nie tylko wiosną 2020, ale także i latem. jest wytrzymała i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Ciemierniki

To elegancka, piękna bylina z uroczymi kwiatami, która stanowi niebywała dekorację balkonów i tarasów wiosną 2020. Warto ustawić je w miejscu, w którym będą osłonięte od wiatru, np. przy ścianie, przy drzwiach balkonowych.

Burning stove
Aktualności Trendy

Płyta indukcyjna vs. płyta gazowa: Porównanie i wybór odpowiedniego rozwiązania

Płyta grzewcza jest nieodłącznym elementem każdej kuchni, a wybór między płytą indukcyjną a gazową może być trudny. Obie opcje mają swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie poznać różnice między nimi, aby podjąć najlepszą decyzję. W tym artykule porównamy płyty indukcyjne i gazowe pod różnymi względami, takimi jak bezpieczeństwo, wydajność, koszty eksploatacji i wygoda użytkowania. […]

Czytaj więcej
Aktualności Ogród Trendy

Modrzew na pniu – zimowa ozdoba ogrodu

Modrzew, szczególnie jego odmiany szczepione na pniu, stanowi wyjątkową dekorację ogrodową, która zimą przyciąga wzrok swoją niezwykłą formą i barwą. Ten iglasty gatunek, mimo że zrzuca igły na zimę, zachowuje swój dekoracyjny charakter, dzięki czemu jest ceniony przez ogrodników i projektantów krajobrazu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak uprawiać i pielęgnować modrzew na pniu, […]

Czytaj więcej
A bee near the flowers of a lacy phacelia
Dom i balkon Ogród Trendy

Siew Facelii na zimę – przewodnik dla pasjonatów ogrodnictwa

Facelia jest rośliną, która zyskała uznanie wśród rolników i ogrodników nie tylko ze względu na swoje piękne, błękitne kwiaty, ale również ze względu na liczne korzyści, jakie przynosi uprawa tej rośliny. Siew facelii na zimę może być świetnym sposobem na przygotowanie gleby pod przyszłe uprawy, a także na przyciągnięcie pszczół i trzmieli do ogrodu. W […]

Czytaj więcej